Menu

Leje bestemmelser

    Støvring Fodbold kunstgræsbane
     
    Betingelser for anvendelse/reglement
     
1.   Anvendelse af arealet:
  A) Ved arealet forstås inden for hegnet af kunstgræsbanen.
  B) Mad og drikkevarer må ikke medbringes på arealet.
  C) Rygning er ikke tilladt på arealet.
  D) Der må ikke opsættes stole, bænke eller lign. på arealet.
  E) Der må ikke smides affald, tyggegummi, tape, glas eller lign. på arealet.
  F) Ved lejemålets ophør skal arealet være ryddet for kegler, bold m.m.
  G) Banen må ikke benyttes, hvis der ligger sne på arealet. Arealet skal være ryddet.
  H) Der må ikke kravles på hegnet og man må ikke bruge hegnet som skydebande.
  I) Låger skal være aflåst, når man forlader banen.
     
2.   Fodboldstøvler:
  A) Der må kun anvendes fodboldstøvler med gummiknopper.
  B) Metalknopper må IKKE benyttes.
  C) Fodboldstøvler skal børstes rene inden kunstgræsbanen betrædes.
     
3.   Materiel:
  A) Målene må ikke slæbes, da arealet herved kan beskadiges. Målene skal stilles på plads efter brug.
  B) Mål eller andre gensande skal enten køres på hjul eller bæres.
     
4.   Omklædning:
  A) Det er ikke muligt at bruge omklædningsfaciliterne. Man skal møde omklædt ved banen.
     
5.   Overtrædelse:
  A) Overtræder man ovennævnte regler eller anvender arealet uden tilladelse, vil dette medføre
    umiddelbart bortvisning samt krav om betaling af leje, erstatning og betaling af udgifter i
    forbindelse med udbedring af skader samt medgået tid hertil.
  B) Lejere af arealet er ansvarlig for overtrædelse ikke sker i lejeperioden.
     
6.   Bemærkning:
  A) Hvis banen annulleres/aflyses af lejer senere end 72 timer før den bookede tid eller udebliver
    lejeren, refunderes beløbet ikke. Ved uforudsete hændelser (eks. snefald) forebeholder Støvring
    Fodbold sig ret til at aflyse og betale hele beløbet tilbage.
     
7.   Booking af bane:
  A) Kunstgræsbanen skal bookes senest 5 dage før brug.
  B) Send mail til: kunstbanen@siffodbold.dk

 

Ungdom I dag kl. 10:12
Pakkespil og curling, ren hygge for U16-pigerne Sæsonen er egentlig slut for U16 pigerne, men hektiske uger er alligevel nu passeret med masser af aktivitet
Ungdom
26. november kl. 19:44 U15-drengene så småt klar til vinterpause, med en oprykning i bagagen
Ungdom
07. november kl. 10:47 Indendørsturneringen skudt i gang for U16-pigerne
Ungdom
04. november kl. 18:21 Fodboldskolen udsolgt på rekordtid
Ungdom
02. november kl. 10:02 U16-pigerne gør status på efterårssæsonen
Ugens hjemmekampe
December 2022
3.
lørdag
11.45
Støvring IF
-
Herrer
U10
U10 Drenge C Kunstgræs (2013) 5M (3.dec./4.dec) • Pulje 59
Støvring Kunstgræsbane
RKG (1)
Støvring Kunstgræsbane
3.
lørdag
12.15
Støvring IF
-
Herrer
U10
U10 Drenge C Kunstgræs (2013) 5M (3.dec./4.dec) • Pulje 59
Støvring Kunstgræsbane
Skalborg SK
Støvring Kunstgræsbane
3.
lørdag
13.30
Støvring IF
-
Herrer
U10
U10 Drenge B Kunstgræs (2013) 5M (3.dec./4.dec) • Pulje 37
Støvring Kunstgræsbane
Dronningborg B (1)
Støvring Kunstgræsbane
3.
lørdag
14.00
Støvring IF
-
Herrer
U10
U10 Drenge B Kunstgræs (2013) 5M (3.dec./4.dec) • Pulje 37
Støvring Kunstgræsbane
Aars IK (2)
Støvring Kunstgræsbane
4.
søndag
09.40
Støvring IF
-
Herrer
U11
U11 Drenge Kunstgræsturnering - 2. stævne • Pulje 111
Støvring Kunstgræsbane
Aalborg Freja
Støvring Kunstgræsbane
4.
søndag
11.40
Støvring IF
-
Kvinder
U12
U12 Piger kunstgræsturnering - 2. stævne • Pulje 66
Støvring Kunstgræsbane
Hornbæk SF
Støvring Kunstgræsbane
Næste uges hjemmekampe
December 2022
10.
lørdag
10.00
Støvring IF (3)
-
Herrer
U8
U8 Drenge (15) INDE • Pulje 72
Skørping Idrætscenter
Vegger IF
Skørping Idrætscenter
10.
lørdag
10.00
Støvring IF (1)
-
Herrer
U7
U7 Drenge (16) INDE • Pulje 79
Arena Himmerland (Støvring)
Gug B (2)
Arena Himmerland (Støvring)
10.
lørdag
10.40
Støvring IF (1)
-
Herrer
U8
U8 Drenge (15) INDE • Pulje 72
Skørping Idrætscenter
Støvring IF (3)
Skørping Idrætscenter
10.
lørdag
11.00
Støvring IF (1)
-
Herrer
U7
U7 Drenge (16) INDE • Pulje 79
Arena Himmerland (Støvring)
Aars IK (1)
Arena Himmerland (Støvring)
10.
lørdag
11.10
Støvring IF (3)
-
Herrer
U8
U8 Drenge (15) INDE • Pulje 72
Skørping Idrætscenter
Skørping IF Frem
Skørping Idrætscenter
10.
lørdag
11.12
Støvring IF (1)
-
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 2 (07) INDE • Pulje 26
Vegger Idræts- & Kulturhus (Koldhal)
TSV
Vegger Idræts- & Kulturhus (Koldhal)
10.
lørdag
11.30
Støvring IF (1)
-
Herrer
U8
U8 Drenge (15) INDE • Pulje 72
Skørping Idrætscenter
Vegger IF
Skørping Idrætscenter
10.
lørdag
11.48
Støvring IF (1)
-
Kvinder
Senior
Kvinder (15+) INDE • Pulje 18
Arden Hallen
B52/Aalborg
Arden Hallen
10.
lørdag
12.00
Støvring IF (2)
-
Herrer
U6
U6 Drenge (17) INDE • Pulje 85
Arena Himmerland (Støvring)
Aalborg Freja (1)
Arena Himmerland (Støvring)
10.
lørdag
12.06
Støvring IF (2)
-
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 2 (07) INDE • Pulje 25
Østervrå Idræts- & Kulturcenter
Rebild Syd (1)
Østervrå Idræts- & Kulturcenter
10.
lørdag
12.10
Støvring IF
-
Herrer
U10
U10 Drenge A (13) INDE • Pulje 48
KFUM Hallen, Aalborg
Aalborg Freja
KFUM Hallen, Aalborg
10.
lørdag
12.12
Støvring IF (1)
-
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 2 (07) INDE • Pulje 26
Vegger Idræts- & Kulturhus (Koldhal)
Vegger IF
Vegger Idræts- & Kulturhus (Koldhal)
10.
lørdag
12.24
Støvring IF (1)
-
Kvinder
Senior
Kvinder (15+) INDE • Pulje 18
Arden Hallen
Vejgaard B (1)
Arden Hallen
10.
lørdag
12.30
Støvring IF (2)
-
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 2 (07) INDE • Pulje 25
Østervrå Idræts- & Kulturcenter
Klokkerholm IF
Østervrå Idræts- & Kulturcenter
10.
lørdag
13.00
Støvring IF
-
Herrer
U10
U10 Drenge B (13) INDE • Pulje 51
Sport & Kulturcenter Brovst
Øster Han Herred
Sport & Kulturcenter Brovst
10.
lørdag
13.00
Støvring IF
-
Herrer
U10
U10 Drenge A (13) INDE • Pulje 48
KFUM Hallen, Aalborg
Hobro IK
KFUM Hallen, Aalborg
10.
lørdag
13.10
Støvring IF
-
Kvinder
U6
U6 Piger (17) INDE • Pulje 113
Arena Himmerland (Støvring)
Aalborg KFUM (2)
Arena Himmerland (Støvring)
10.
lørdag
13.20
Støvring IF
-
Kvinder
U6
U6 Piger (17) INDE • Pulje 113
Arena Himmerland (Støvring)
Lundergård IU
Arena Himmerland (Støvring)
10.
lørdag
13.30
Støvring IF
-
Herrer
U10
U10 Drenge B (13) INDE • Pulje 51
Sport & Kulturcenter Brovst
VHG/GS
Sport & Kulturcenter Brovst
10.
lørdag
13.40
Støvring IF (2)
-
Kvinder
U9
U9 Piger (14) INDE • Pulje 107
Hadsund Hallerne
Vejgaard B
Hadsund Hallerne
10.
lørdag
14.00
Støvring IF
-
Kvinder
U14
U14 Piger Liga 2 (09) INDE • Pulje 93
Hadsund Hallerne
Hadsund B
Hadsund Hallerne
10.
lørdag
14.00
Støvring IF
-
Kvinder
U16
U16 Piger (07) INDE • Pulje 90
Sport & Kulturcenter Brovst
Bindslev/Tversted IF
Sport & Kulturcenter Brovst
10.
lørdag
14.10
Støvring IF (2)
-
Kvinder
U9
U9 Piger (14) INDE • Pulje 107
Hadsund Hallerne
Hadsund B
Hadsund Hallerne
10.
lørdag
14.20
Støvring IF (1)
-
Kvinder
U9
U9 Piger (14) INDE • Pulje 108
Skørping Idrætscenter
Aars IK (2)
Skørping Idrætscenter
10.
lørdag
14.48
Støvring IF
-
Kvinder
U14
U14 Piger Liga 2 (09) INDE • Pulje 93
Hadsund Hallerne
HB / AIF
Hadsund Hallerne
10.
lørdag
15.10
Støvring IF (1)
-
Kvinder
U9
U9 Piger (14) INDE • Pulje 108
Skørping Idrætscenter
Terndrup IF
Skørping Idrætscenter
10.
lørdag
15.36
Støvring IF (2)
-
Kvinder
Senior
Kvinder (15+) INDE • Pulje 20
Arena Himmerland (Støvring)
St. Restrup IF
Arena Himmerland (Støvring)
10.
lørdag
15.48
Støvring IF
-
Kvinder
U16
U16 Piger (07) INDE • Pulje 90
Sport & Kulturcenter Brovst
Aabybro/Nørhalne
Sport & Kulturcenter Brovst
10.
lørdag
15.50
Støvring IF
-
Herrer
U10
U10 Drenge C (13) INDE • Pulje 54
Hadsund Hallerne
Hadsund B
Hadsund Hallerne
10.
lørdag
16.36
Støvring IF (2)
-
Kvinder
Senior
Kvinder (15+) INDE • Pulje 20
Arena Himmerland (Støvring)
ASV (U18)
Arena Himmerland (Støvring)
11.
søndag
10.10
Støvring IF (3)
-
Kvinder
U7
U7 Piger (16) INDE • Pulje 112
Vesthimmerlands Hallen (Aars)
Aalborg KFUM (2)
Vesthimmerlands Hallen (Aars)
11.
søndag
10.10
Støvring IF (2)
-
Kvinder
U7
U7 Piger (16) INDE • Pulje 112
Vesthimmerlands Hallen (Aars)
Aalborg KFUM (1)
Vesthimmerlands Hallen (Aars)
11.
søndag
10.20
Støvring IF (3)
-
Herrer
U6
U6 Drenge (17) INDE • Pulje 87
Agri Nord Idrætscenter (Skalborg)
Aars IK (1)
Agri Nord Idrætscenter (Skalborg)
11.
søndag
10.20
Støvring IF (1)
-
Kvinder
U7
U7 Piger (16) INDE • Pulje 112
Vesthimmerlands Hallen (Aars)
Aars IK
Vesthimmerlands Hallen (Aars)
11.
søndag
10.20
Støvring IF (3)
-
Kvinder
U7
U7 Piger (16) INDE • Pulje 112
Vesthimmerlands Hallen (Aars)
Nibe B
Vesthimmerlands Hallen (Aars)
11.
søndag
10.30
Støvring IF
-
Herrer
U9
U9 Drenge B (14) INDE • Pulje 61
Rosendal Hallen
Aars IK (3)
Rosendal Hallen
11.
søndag
10.30
Støvring IF (1)
-
Herrer
U6
U6 Drenge (17) INDE • Pulje 87
Agri Nord Idrætscenter (Skalborg)
Vegger IF
Agri Nord Idrætscenter (Skalborg)
11.
søndag
10.40
Støvring IF (1)
-
Kvinder
U7
U7 Piger (16) INDE • Pulje 112
Vesthimmerlands Hallen (Aars)
Støvring IF (2)
Vesthimmerlands Hallen (Aars)
11.
søndag
11.00
Støvring IF (1)
-
Herrer
U6
U6 Drenge (17) INDE • Pulje 87
Agri Nord Idrætscenter (Skalborg)
Kongerslev IF
Agri Nord Idrætscenter (Skalborg)
11.
søndag
11.00
Støvring IF (2)
-
Kvinder
U7
U7 Piger (16) INDE • Pulje 112
Vesthimmerlands Hallen (Aars)
Støvring IF (3)
Vesthimmerlands Hallen (Aars)
11.
søndag
11.20
Støvring IF (3)
-
Herrer
U6
U6 Drenge (17) INDE • Pulje 87
Agri Nord Idrætscenter (Skalborg)
Valsgård IF 83
Agri Nord Idrætscenter (Skalborg)
11.
søndag
11.24
Støvring IF (1)
-
Kvinder
U15
U15 Piger (08) INDE • Pulje 91
Gistrup Idrætscenter
Øster Han Herred
Gistrup Idrætscenter
11.
søndag
11.30
Støvring IF (2)
-
Kvinder
U8
U8 Piger (15) INDE • Pulje 110
Vesthimmerlands Hallen (Aars)
Aalborg Freja
Vesthimmerlands Hallen (Aars)
11.
søndag
11.40
Støvring IF
-
Herrer
U9
U9 Drenge B (14) INDE • Pulje 61
Rosendal Hallen
IK Rosendal (2)
Rosendal Hallen
11.
søndag
11.50
Støvring IF (1)
-
Kvinder
U8
U8 Piger (15) INDE • Pulje 110
Vesthimmerlands Hallen (Aars)
Aars IK
Vesthimmerlands Hallen (Aars)
11.
søndag
12.20
Støvring IF (2)
-
Herrer
U8
U8 Drenge (15) INDE • Pulje 69
Nibe Idræts-& Kulturcenter
Nibe B (1)
Nibe Idræts-& Kulturcenter
11.
søndag
12.20
Støvring IF (1)
-
Kvinder
U8
U8 Piger (15) INDE • Pulje 110
Vesthimmerlands Hallen (Aars)
Vegger IF
Vesthimmerlands Hallen (Aars)
11.
søndag
12.40
Støvring IF (2)
-
Kvinder
U8
U8 Piger (15) INDE • Pulje 110
Vesthimmerlands Hallen (Aars)
Støvring IF (1)
Vesthimmerlands Hallen (Aars)
11.
søndag
13.12
Støvring IF (1)
-
Kvinder
U15
U15 Piger (08) INDE • Pulje 91
Gistrup Idrætscenter
Bindslev/Tversted IF
Gistrup Idrætscenter
11.
søndag
13.30
Støvring IF (2)
-
Herrer
U8
U8 Drenge (15) INDE • Pulje 69
Nibe Idræts-& Kulturcenter
Aalborg Freja
Nibe Idræts-& Kulturcenter
11.
søndag
13.40
Støvring IF (4)
-
Herrer
U8
U8 Drenge (15) INDE • Pulje 69
Nibe Idræts-& Kulturcenter
Aalborg KFUM (1)
Nibe Idræts-& Kulturcenter
11.
søndag
14.10
Støvring IF (4)
-
Herrer
U8
U8 Drenge (15) INDE • Pulje 69
Nibe Idræts-& Kulturcenter
Støvring IF (2)
Nibe Idræts-& Kulturcenter
11.
søndag
14.10
Støvring IF (3)
-
Herrer
U7
U7 Drenge (16) INDE • Pulje 80
AaB Hallen
Støvring IF (2)
AaB Hallen
11.
søndag
14.10
Støvring IF
-
Kvinder
U11
U11 Piger B (12) INDE • Pulje 101
Skørping Idrætscenter
Skørping IF Frem
Skørping Idrætscenter
11.
søndag
14.12
Støvring IF (2)
-
Kvinder
U15
U15 Piger (08) INDE • Pulje 92
Gistrup Idrætscenter
Skibsby-Højene IF (1)
Gistrup Idrætscenter
11.
søndag
14.30
Støvring IF (2)
-
Herrer
U7
U7 Drenge (16) INDE • Pulje 80
AaB Hallen
Svenstrup-Godthåb IF (4)
AaB Hallen
11.
søndag
14.40
Støvring IF (3)
-
Herrer
U7
U7 Drenge (16) INDE • Pulje 80
AaB Hallen
St. Restrup IF (1)
AaB Hallen
11.
søndag
14.48
Støvring IF (2)
-
Kvinder
U15
U15 Piger (08) INDE • Pulje 92
Gistrup Idrætscenter
LKB/Gistrup (2)
Gistrup Idrætscenter
11.
søndag
15.30
Støvring IF (2)
-
Herrer
U7
U7 Drenge (16) INDE • Pulje 80
AaB Hallen
Vejgaard B (2)
AaB Hallen
11.
søndag
15.40
Støvring IF (2)
-
Kvinder
U10
U10 Piger B (13) INDE • Pulje 104
Båndby Hallen (Storvorde)
Støvring IF (1)
Båndby Hallen (Storvorde)
11.
søndag
16.00
Støvring IF (1)
-
Kvinder
U10
U10 Piger B (13) INDE • Pulje 104
Båndby Hallen (Storvorde)
IK Rosendal
Båndby Hallen (Storvorde)
Live-score
Der er ingen livekampe på nuværende tidspunkt