Menu

Kampfordeler

Træffetider:

  • Mandag til torsdag kl. 17.00 - 21.00
  • Fredag kl. 16.00 - 19.00
  • Lørdag og søndag tager jeg telefonen, hvis jeg kan

Ansvarsområder:

  • Kampfordeler
  • Udlejning kunstgræsbane

Til trænerne:

Gå jeres turneringsplaner for hovedturneringen igennem når programmerne foreligger.

Flytteønsker fremsendes hurtigst muligt.

Flytning af kampe på udebane foretages af holdene selv: Ved flytning på udebane, så sørg for at I får modstanderklubben til at sende en bekræftelse på kampfordeler@siffodbold.dk.

Kampplanen på nettet er altid den gældende.

DBU Jylland foretager dommerpåsætning og dommeradministration. Man kan derfor ikke omgås 10 dages reglen.

 

 

Klubnyt 09. januar kl. 10:23
Tak for denne gang til tidligere formand Poul Erik Lykke, der har været fomand for det meste i SIF, har skiftet Gravlev ud med Vendsyssel.
Ungdom
30. december kl. 23:44 Suveræn sidstedag ved julestævnet
Ungdom
29. december kl. 23:45 Fejende flot tredjedag ved julestævnet
Ungdom
28. december kl. 22:53 Gang i løjerne på andendagen til julestævnet
Ungdom
27. december kl. 23:47 Flot førstedag ved julestævnet
Ugens hjemmekampe
Januar 2023
28.
lørdag
13.30
Støvring IF
-
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 2 / Træningskamp • Træningskamp
Støvring Stadion
Hornslet IF
Støvring Stadion
29.
søndag
11.00
Støvring IF
-
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 5 (2009) 11M - Vinterturnering • Pulje 73
Støvring Stadion
Bangsbo Freja
Støvring Stadion
29.
søndag
12.30
Støvring IF
-
Kvinder
U13
U13 Piger Liga 2-3 (2010) 11M - Vinterturnering • Pulje 125
Støvring Stadion
Aars IK
Støvring Stadion
Næste uges hjemmekampe
Februar 2023
4.
lørdag
09.40
Støvring IF (1)
-
Herrer
U12
U12 Drenge kunstgræsturnering - 3. stævne • Pulje 2
Støvring Kunstgræsbane
Gug B (1)
Støvring Kunstgræsbane
4.
lørdag
09.40
Støvring IF
-
Herrer
U11
U11 Drenge Kunstgræsturnering - 3. stævne • Pulje 111
Bælum/Solbjerg Kunstgræs
Biersted/Nørhalne/Vadum
Bælum/Solbjerg Kunstgræs
4.
lørdag
10.20
Støvring IF (1)
-
Herrer
U12
U12 Drenge kunstgræsturnering - 3. stævne • Pulje 2
Støvring Kunstgræsbane
Skødstrup SF (1)
Støvring Kunstgræsbane
4.
lørdag
10.30
Støvring IF
-
Herrer
U10
U10 Drenge C Kunstgræs (2013) 5M (4./5. feb) • Pulje 31
Kunstgræsbane Svenstrup J
Svenstrup-Godthåb IF
Kunstgræsbane Svenstrup J
4.
lørdag
11.00
Støvring IF
-
Herrer
U10
U10 Drenge C Kunstgræs (2013) 5M (4./5. feb) • Pulje 31
Kunstgræsbane Svenstrup J
Gug B
Kunstgræsbane Svenstrup J
4.
lørdag
12.30
Støvring IF
-
Kvinder
U15
U15 Piger Liga 1 / Inde JM • U15 Piger Liga 1
Rask Mølle Hal 2
Bindslev/Tversted IF
Rask Mølle Hal 2
4.
lørdag
12.40
Støvring IF
-
Kvinder
U12
U12 Piger kunstgræsturnering - 3. stævne • Pulje 68
Luksusbaby Kunst (Vodskov)
Fortuna Hjørring (2)
Luksusbaby Kunst (Vodskov)
4.
lørdag
13.06
Støvring IF
-
Kvinder
U14
U14 Piger Liga 1 / Inde JM • U14 Piger Liga 1
Hadsund Hallerne
Tjørring IF
Hadsund Hallerne
4.
lørdag
13.20
Støvring IF
-
Kvinder
U12
U12 Piger kunstgræsturnering - 3. stævne • Pulje 68
Luksusbaby Kunst (Vodskov)
Aars IK
Luksusbaby Kunst (Vodskov)
4.
lørdag
13.30
Støvring IF
-
Kvinder
U15
U15 Piger Liga 1 / Inde JM • U15 Piger Liga 1
Rask Mølle Hal 2
HIF/MUIF/TSF
Rask Mølle Hal 2
4.
lørdag
15.24
Støvring IF
-
Kvinder
U16
U16 Piger Liga 1 / Inde JM • U16 Piger Liga 1
Rask Mølle Hal 1
Tjørring IF
Rask Mølle Hal 1
4.
lørdag
16.42
Støvring IF
-
Kvinder
U15
U15 Piger Liga 1 / Inde JM • U15 Piger Liga 1
Rask Mølle Hal 2
Mejrup GU (2)
Rask Mølle Hal 2
4.
lørdag
17.06
Støvring IF
-
Kvinder
U14
U14 Piger Liga 1 / Inde JM • U14 Piger Liga 1
Hadsund Hallerne
AC Norddjurs
Hadsund Hallerne
5.
søndag
09.30
Støvring IF
-
Kvinder
U16
U16 Piger Liga 1 / Inde JM • U16 Piger Liga 1
Rask Mølle Hal 1
HIF/MUIF/TSF
Rask Mølle Hal 1
5.
søndag
09.40
Støvring IF (2)
-
Herrer
U12
U12 Drenge kunstgræsturnering - 3. stævne • Pulje 37
Chang's Baner (Kunstgræs)
Vejgaard B (1)
Chang's Baner (Kunstgræs)
5.
søndag
10.00
Støvring IF
-
Herrer
U10
U10 Drenge B Kunstgræs (2013) 5M (4./5. feb) • Pulje 10
Støvring Kunstgræsbane
Arden IF
Støvring Kunstgræsbane
5.
søndag
10.20
Støvring IF (2)
-
Herrer
U12
U12 Drenge kunstgræsturnering - 3. stævne • Pulje 37
Chang's Baner (Kunstgræs)
Aalborg Freja (1)
Chang's Baner (Kunstgræs)
5.
søndag
10.30
Støvring IF (3)
-
Herrer
U9
U9 Drenge B Kunstgræs (2014) 5M (4./5. feb) • Pulje 57
Luksusbaby Kunst (Vodskov)
Nørresundby FB (1)
Luksusbaby Kunst (Vodskov)
5.
søndag
10.42
Støvring IF
-
Kvinder
U14
U14 Piger Liga 1 / Inde JM • U14 Piger Liga 1
Hadsund Hallerne
HB / AIF
Hadsund Hallerne
5.
søndag
11.18
Støvring IF
-
Kvinder
U15
U15 Piger Liga 1 / Inde JM • U15 Piger Liga 1
Rask Mølle Hal 2
IF Lyseng
Rask Mølle Hal 2
5.
søndag
11.30
Støvring IF
-
Kvinder
U14
U14 Piger Liga 1 / Inde JM • U14 Piger Liga 1
Hadsund Hallerne
Lemvig GF (1)
Hadsund Hallerne
5.
søndag
11.30
Støvring IF (2)
-
Herrer
U9
U9 Drenge B Kunstgræs (2014) 5M (4./5. feb) • Pulje 56
Støvring Kunstgræsbane
Nørresundby FB (2)
Støvring Kunstgræsbane
5.
søndag
12.30
Støvring IF
-
Kvinder
U16
U16 Piger Liga 1 / Inde JM • U16 Piger Liga 1
Rask Mølle Hal 1
FC Horsens
Rask Mølle Hal 1
5.
søndag
13.00
Støvring IF (1)
-
Herrer
U9
U9 Drenge B Kunstgræs (2014) 5M (4./5. feb) • Pulje 58
Støvring Kunstgræsbane
Vegger IF
Støvring Kunstgræsbane
5.
søndag
15.00
Støvring IF
-
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 2 / Træningskamp • Træningskamp
Støvring Stadion
Spentrup IF
Støvring Stadion
Live-score
Der er ingen livekampe på nuværende tidspunkt