Menu

Støvring Fysiocenter

image

Der er aftalt således:

"Ved ”privat behandling” går 10% af betalingen tilbage til klubben.

Da der er tale om privat behandlinger skal spilleren ikke søge egen læge før evt. behandling og man kan komme til med det samme, altså ”akut”. Udøveren får fortsat tilskud fra Sygeforsikringen ”danmark”, hvis medlem heraf.

Hvis behov for apparaturbehandling, såsom brug af K-laser, Schockwaves (normalvis 100kr) eller akupunktur (normalvis 75kr), fås dette til halv pris, som medlemmet selv betaler. Klubben modtager således ikke 10% på apparaturbehandling. Der vil være krav om dokumentation ved første konsultation/oprettelse i form af Fodboldpas."

Hjemmeside: http://www.stfysiocenter.dk

Bestyrelsen 13. januar kl. 10:33
Tank benzin og støt Støvring IF på samme tid Støvring IF har et samarbejde med OK Benzin, der betyder, at man ved at tanke benzin hos OK Benzin automatisk støtter Støvring IF, hvis man er tilmeldt ordningen. Støvring IF har på baggrund af ordningen modtaget intet mindre end 21.654 kr. i støttekroner fra OK Benzin i 2021. Læs her, hvad du skal gøre for at komme med i ordningen, så du kan bidrage i 2022.
Senior
30. december kl. 14:06 Nye trænere til herrernes første og andethold
Klubnyt
18. december kl. 11:52 Udvidet julepause på bagkant af de nye restriktioner
Klubnyt
12. december kl. 16:09 Corona sætter endnu engang en stopper for julestævnet
Klubnyt
29. november kl. 17:51 Få en lækker nytårsmenu og støt samtidig SIF
Næste uges hjemmekampe
Januar 2022
19.
onsdag
18.30
Støvring IF (L2)
livescore
-
Kvinder
U15
U15 Piger Liga 2/3 - Vinterturnering (2007) 11M • Pulje 504
Støvring Stadion
Nibe/Skalborg (L3)
Støvring Stadion
22.
lørdag
09.00
Støvring IF (3)
-
Herrer
U6
U6 Drenge (16) INDE • Pulje 89
Arena Himmerland
Aars IK (2)
Arena Himmerland
22.
lørdag
09.24
Støvring IF (2)
-
Herrer
U6
U6 Drenge (16) INDE • Pulje 88
Arena Himmerland
LKB/Gistrup (1)
Arena Himmerland
22.
lørdag
09.40
Støvring IF (1)
-
Herrer
U6
U6 Drenge (16) INDE • Pulje 89
Arena Himmerland
IK Rosendal (1)
Arena Himmerland
22.
lørdag
10.00
Støvring IF
-
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 2 - Vinterturnering (2009) 11M • Pulje 125
Støvring Stadion
Aalborg KFUM
Støvring Stadion
22.
lørdag
10.04
Støvring IF (1)
-
Herrer
U6
U6 Drenge (16) INDE • Pulje 89
Arena Himmerland
Aars IK (2)
Arena Himmerland
22.
lørdag
10.20
Støvring IF (2)
-
Herrer
U6
U6 Drenge (16) INDE • Pulje 88
Arena Himmerland
Bælum/Solbjerg IF
Arena Himmerland
22.
lørdag
10.28
Støvring IF (3)
-
Herrer
U6
U6 Drenge (16) INDE • Pulje 89
Arena Himmerland
Støvring IF (1)
Arena Himmerland
22.
lørdag
11.16
Støvring IF (2)
-
Kvinder
U7
U7 Piger (15) INDE • Pulje 112
Arena Himmerland
Vejgaard B (U6) (2)
Arena Himmerland
22.
lørdag
11.24
Støvring IF (U6) (3)
-
Kvinder
U7
U7 Piger (15) INDE • Pulje 112
Arena Himmerland
FyrkatQ
Arena Himmerland
22.
lørdag
11.24
Støvring IF (2)
-
Kvinder
U7
U7 Piger (15) INDE • Pulje 112
Arena Himmerland
Nørresundby FB
Arena Himmerland
22.
lørdag
11.30
Støvring IF (2)
-
Herrer
U9
U9 Drenge B (13) INDE • Pulje 63
Terndrup Idrætscenter
LKB/Gistrup (1)
Terndrup Idrætscenter
22.
lørdag
11.30
Støvring IF
-
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 2 - Vinterturnering (2006) 11M • Pulje 108
Støvring Stadion
Viborg FF
Støvring Stadion
22.
lørdag
11.36
Støvring IF (2)
-
Kvinder
Senior
Kvinder Liga 2/Inde - Regionsmesterskab • Pulje 106
Flauenskjold Hallen
Vejgaard B (3)
Flauenskjold Hallen
22.
lørdag
11.48
Støvring IF (2)
-
Kvinder
U7
U7 Piger (15) INDE • Pulje 112
Arena Himmerland
Støvring IF (U6) (3)
Arena Himmerland
22.
lørdag
12.40
Støvring IF (1)
-
Kvinder
U8
U8 Piger (14) INDE • Pulje 110
Arena Himmerland
ASV
Arena Himmerland
22.
lørdag
12.50
Støvring IF (2)
-
Kvinder
U8
U8 Piger (14) INDE • Pulje 110
Arena Himmerland
Hadsund B
Arena Himmerland
22.
lørdag
13.00
Støvring IF
-
Herrer
U12
U12 Drenge A1 (2010) 8M - Vinter 2021/22 • Pulje 1
Støvring Stadion
HI/LIUF
Støvring Stadion
22.
lørdag
13.00
Støvring IF (1)
-
Kvinder
U8
U8 Piger (14) INDE • Pulje 110
Arena Himmerland
Terndrup IF
Arena Himmerland
22.
lørdag
13.20
Støvring IF (2)
-
Herrer
U9
U9 Drenge B (13) INDE • Pulje 63
Terndrup Idrætscenter
Terndrup/Bælum (2)
Terndrup Idrætscenter
22.
lørdag
13.30
Støvring IF Fodbold
-
Herrer
U12
U12 Drenge B (10) INDE • Pulje 37
Fiberhallen
ASV
Fiberhallen
22.
lørdag
13.36
Støvring IF (2)
-
Kvinder
Senior
Kvinder Liga 2/Inde - Regionsmesterskab • Pulje 106
Flauenskjold Hallen
Team Østvendsyssel (1)
Flauenskjold Hallen
22.
lørdag
14.00
Støvring IF Fodbold
-
Herrer
U12
U12 Drenge B (10) INDE • Pulje 37
Fiberhallen
Hjørring IF (3)
Fiberhallen
22.
lørdag
14.00
Støvring IF (1)
-
Kvinder
U8
U8 Piger (14) INDE • Pulje 110
Arena Himmerland
Støvring IF (2)
Arena Himmerland
22.
lørdag
14.20
Støvring IF
-
Herrer
U9
U9 Drenge A (13) INDE • Pulje 56
Nibe Idræts-& Kulturcenter
Nibe B
Nibe Idræts-& Kulturcenter
22.
lørdag
14.20
Støvring IF
-
Kvinder
U11
U11 Piger B (11) INDE • Pulje 101
AaB Hallen
Aars IK (1)
AaB Hallen
22.
lørdag
14.30
Støvring IF (1)
-
Kvinder
U9
U9 Piger (13) INDE • Pulje 106
Arena Himmerland
Fortuna Hjørring (2)
Arena Himmerland
22.
lørdag
14.50
Støvring IF
-
Herrer
U9
U9 Drenge A (13) INDE • Pulje 56
Nibe Idræts-& Kulturcenter
Hobro IK
Nibe Idræts-& Kulturcenter
22.
lørdag
14.50
Støvring IF
-
Kvinder
U11
U11 Piger B (11) INDE • Pulje 101
AaB Hallen
FyrkatQ (1)
AaB Hallen
22.
lørdag
15.00
Støvring IF (2)
-
Kvinder
Senior
Kvinder Liga 2/Inde - Regionsmesterskab • Pulje 106
Flauenskjold Hallen
Vejgaard B (2)
Flauenskjold Hallen
22.
lørdag
15.10
Støvring IF
-
Kvinder
U11
U11 Piger B (11) INDE • Pulje 101
AaB Hallen
Aalborg KFUM (2)
AaB Hallen
22.
lørdag
16.20
Støvring IF (1)
-
Kvinder
U9
U9 Piger (13) INDE • Pulje 106
Arena Himmerland
Aalborg KFUM
Arena Himmerland
23.
søndag
09.08
Støvring IF (4)
-
Herrer
U7
U7 Drenge (15) INDE • Pulje 82
Arena Himmerland
Støvring IF (3)
Arena Himmerland
23.
søndag
09.08
Støvring IF (4)
-
Herrer
U6
U6 Drenge (16) INDE • Pulje 87
Nibe Idræts-& Kulturcenter
AaB (2)
Nibe Idræts-& Kulturcenter
23.
søndag
09.32
Støvring IF (3)
-
Herrer
U7
U7 Drenge (15) INDE • Pulje 82
Arena Himmerland
Nibe B (2)
Arena Himmerland
23.
søndag
09.32
Støvring IF (5)
-
Herrer
U6
U6 Drenge (16) INDE • Pulje 87
Nibe Idræts-& Kulturcenter
St. Restrup IF (1)
Nibe Idræts-& Kulturcenter
23.
søndag
09.32
Støvring IF (1)
-
Kvinder
U7
U7 Piger (15) INDE • Pulje 111
Arena Himmerland
Aalborg Freja
Arena Himmerland
23.
søndag
09.40
Støvring IF (4)
-
Herrer
U6
U6 Drenge (16) INDE • Pulje 87
Nibe Idræts-& Kulturcenter
Nibe B
Nibe Idræts-& Kulturcenter
23.
søndag
09.48
Støvring IF (5)
-
Herrer
U6
U6 Drenge (16) INDE • Pulje 87
Nibe Idræts-& Kulturcenter
Støvring IF (4)
Nibe Idræts-& Kulturcenter
23.
søndag
09.48
Støvring IF (1)
-
Kvinder
U7
U7 Piger (15) INDE • Pulje 111
Arena Himmerland
Fortuna Hjørring (2)
Arena Himmerland
23.
søndag
10.04
Støvring IF (4)
-
Herrer
U7
U7 Drenge (15) INDE • Pulje 82
Arena Himmerland
Nibe B (2)
Arena Himmerland
23.
søndag
10.12
Støvring IF (3)
-
Herrer
U7
U7 Drenge (15) INDE • Pulje 82
Arena Himmerland
Nibe B (1)
Arena Himmerland
23.
søndag
10.24
Støvring IF
-
Herrer
U13
U13 Drenge L2/Inde - Regionsmesterskab • Pulje 113
Sport & Kulturcenter Brovst
LKB/Gistrup
Sport & Kulturcenter Brovst
23.
søndag
10.48
Støvring IF (4)
-
Herrer
U7
U7 Drenge (15) INDE • Pulje 82
Arena Himmerland
AaB (3)
Arena Himmerland
23.
søndag
11.40
Støvring IF (1)
-
Herrer
U8
U8 Drenge (14) INDE • Pulje 72
Rosendal Hallen
Skørping IF Frem
Rosendal Hallen
23.
søndag
11.50
Støvring IF
-
Kvinder
U10
U10 Piger (12) INDE • Pulje 104
Arena Himmerland
Aalborg Freja
Arena Himmerland
23.
søndag
12.00
Støvring IF
-
Herrer
U13
U13 Drenge L2/Inde - Regionsmesterskab • Pulje 113
Sport & Kulturcenter Brovst
Jetsmark IF
Sport & Kulturcenter Brovst
23.
søndag
12.30
Støvring IF (2)
-
Herrer
U7
U7 Drenge (15) INDE • Pulje 78
Gudumholm Skolehal
Støvring IF (1)
Gudumholm Skolehal
23.
søndag
12.40
Støvring IF (2)
-
Herrer
U11
U11 Drenge B (11) INDE • Pulje 42
Birkelse Hallen
Nibe B (2)
Birkelse Hallen
23.
søndag
12.40
Støvring IF (1)
-
Herrer
U8
U8 Drenge (14) INDE • Pulje 72
Rosendal Hallen
Storvorde/Sejlflod B
Rosendal Hallen
23.
søndag
12.46
Støvring IF (1)
-
Herrer
U7
U7 Drenge (15) INDE • Pulje 78
Gudumholm Skolehal
Aalborg KFUM (5)
Gudumholm Skolehal
23.
søndag
13.02
Støvring IF (2)
-
Herrer
U7
U7 Drenge (15) INDE • Pulje 78
Gudumholm Skolehal
Aalborg KFUM (5)
Gudumholm Skolehal
23.
søndag
13.02
Støvring IF (1)
-
Herrer
U7
U7 Drenge (15) INDE • Pulje 78
Gudumholm Skolehal
Aalborg KFUM (1)
Gudumholm Skolehal
23.
søndag
13.10
Støvring IF (2)
-
Herrer
U8
U8 Drenge (14) INDE • Pulje 73
Nibe Idræts-& Kulturcenter
LKB/Gistrup (1)
Nibe Idræts-& Kulturcenter
23.
søndag
13.18
Støvring IF (2)
-
Herrer
U7
U7 Drenge (15) INDE • Pulje 78
Gudumholm Skolehal
AaB (1)
Gudumholm Skolehal
23.
søndag
13.30
Støvring IF
-
Herrer
U11
U11 Drenge C (11) INDE • Pulje 46
Hadsund Hallerne
ASV
Hadsund Hallerne
23.
søndag
13.30
Støvring IF (2)
-
Kvinder
U9
U9 Piger (13) INDE • Pulje 107
Arena Himmerland
Hadsund B
Arena Himmerland
23.
søndag
13.50
Støvring IF (1)
-
Herrer
U9
U9 Drenge B (13) INDE • Pulje 64
Rosendal Hallen
Hobro IK
Rosendal Hallen
23.
søndag
14.00
Støvring IF
-
Herrer
U11
U11 Drenge C (11) INDE • Pulje 46
Hadsund Hallerne
Aars IK (2)
Hadsund Hallerne
23.
søndag
14.00
Støvring IF
-
Kvinder
U14
U14 Piger L2/Inde - Regionsmesterskab • Pulje 112
Sport & Kulturcenter Brovst
LKB/Gistrup (1)
Sport & Kulturcenter Brovst
23.
søndag
14.10
Støvring IF (3)
-
Herrer
U8
U8 Drenge (14) INDE • Pulje 73
Nibe Idræts-& Kulturcenter
Aalborg Freja
Nibe Idræts-& Kulturcenter
23.
søndag
14.20
Støvring IF (2)
-
Herrer
U8
U8 Drenge (14) INDE • Pulje 73
Nibe Idræts-& Kulturcenter
Nibe B (2)
Nibe Idræts-& Kulturcenter
23.
søndag
14.48
Støvring IF
-
Kvinder
U14
U14 Piger L2/Inde - Regionsmesterskab • Pulje 112
Sport & Kulturcenter Brovst
LKB/Gistrup (2)
Sport & Kulturcenter Brovst
23.
søndag
14.50
Støvring IF
-
Herrer
U11
U11 Drenge A (11) INDE • Pulje 40
Lundergård Hallen (Inde)
Lundergård IU
Lundergård Hallen (Inde)
23.
søndag
14.50
Støvring IF (3)
-
Herrer
U8
U8 Drenge (14) INDE • Pulje 73
Nibe Idræts-& Kulturcenter
Støvring IF (2)
Nibe Idræts-& Kulturcenter
23.
søndag
15.20
Støvring IF (2)
-
Kvinder
U9
U9 Piger (13) INDE • Pulje 107
Arena Himmerland
Rebild Syd
Arena Himmerland
23.
søndag
15.30
Støvring IF
-
Herrer
U11
U11 Drenge A (11) INDE • Pulje 40
Lundergård Hallen (Inde)
Skørping IF Frem
Lundergård Hallen (Inde)
23.
søndag
15.30
Støvring IF (1)
-
Herrer
U11
U11 Drenge B (11) INDE • Pulje 43
Arena Himmerland
Skørping IF Frem
Arena Himmerland
23.
søndag
15.40
Støvring IF (1)
-
Herrer
U9
U9 Drenge B (13) INDE • Pulje 64
Rosendal Hallen
Assens IF
Rosendal Hallen
23.
søndag
17.20
Støvring IF (1)
-
Herrer
U11
U11 Drenge B (11) INDE • Pulje 43
Arena Himmerland
Hadsund B
Arena Himmerland
23.
søndag
17.24
Støvring IF
-
Kvinder
U15
U15 Piger L2/Inde - Regionsmesterskab • Pulje 110
Sport & Kulturcenter Brovst
Jetsmark IF (1)
Sport & Kulturcenter Brovst
Live-score
Der er ingen livekampe på nuværende tidspunkt
U15 Piger Liga 2/3 - Vinterturnering (2007) 11M • Pulje 504
Støvring Stadion onsdag 19-01-2022 Kl. 18.30
Støvring IF (L2)
-
'56
Nibe/Skalborg (L3)