Menu

U8

Årgang 2015 I vores helt fantastiske 2015-drengeafdeling i SIF er der ca. 60 indmeldte børn hvilket gør os til en af klubbens største afdelinger. Pga. den store børneskare, har vi selvfølgelig børn på alle fodboldmæssige niveauer til træningerne.
Vi har derfor stor fokus på, at der er øvelser af enhver slags der både inkluderer direkte fodboldøvelser men også med leg inkluderet. Vi er 9 trænere der alle er frivillige forældretrænere som har en passion for fodbold og vores børn. Vi træner i stationer hvilket betyder at børnene bliver inddelt i mindre grupper og dermed har vi mulighed for større fokus på hvert enkelt barn.
Vi går efter et unikt sammenhold for drengene på tværs af skoler og andre relationer. Vores formål for afdelingen er at lære dem en masse om fodboldkundskaben i et trygt og udviklende miljø hvor der er plads til alle børn.

Facebookgruppe

På Facebook-gruppen “sif fodbold årgang 2015 drenge (U8)” bliver al nødvendig information kommunikeret ud omhandlende praktik, træninger samt kampe.

Kampe

Der er tilmeldt 5 hold i DBU turneringen i både hverdage og weekender, som er gratis at deltage i ifb. betalt kontingent i SIF, hvilket giver de fleste kamplystne børn mulighed for at spille. Desuden er der et bredt udvalg af betalingsstævner som man kan tilmelde sig udover turneringen.

Tøj

Vi spiller på denne årgang med fodboldstøvler og benskinner. Til prøvetræning er det dog helt fint at møde op i kondisko.

Holdets stab

Cheftræner
profil
Katrine de Vos
Træner
profil
Peter Lykke
Træner
profil
Gregers Johannesen
Træner
profil
Klaus Lykke
Træner
profil
Nicolai Lindholm Sørensen
Træner
profil
Mads Jon Nielsen
Træner
profil
Kristoffer Hjort Storm
Træner
profil
Michael Bjørk
Træner
profil
Peter Juul Holmsgaard

Næste kampU9 Drenge B (14) INDE • Pulje 61

Hjemme mod
Nibe B (1)
12. feb
Kl. 15.50
Hornum Hallen
U9 Drenge B (14) INDE - Pulje 61

Næste kampU8 Drenge (15) INDE • Pulje 69

Ude mod
Aalborg KFUM (1)
12. feb
Kl. 16.10
Nibe Idræts-& Kulturcenter
U8 Drenge (15) INDE - Pulje 69

Næste kampU8 Drenge (15) INDE • Pulje 72

Ude mod
Skørping IF Frem
11. feb
Kl. 09.10
Rosendal Hallen
U8 Drenge (15) INDE - Pulje 72

KampprogramU9 Drenge B (14) INDE • Pulje 61

November 2022

Støvring IF
Spillet
Hjemme
AaB Hallen

Nibe B (1)

IK Rosendal (2)
Spillet
Ude
AaB Hallen

Støvring IF

Aalborg Freja
Spillet
Ude
AaB Hallen

Støvring IF

Støvring IF
Spillet
Hjemme
AaB Hallen

IK Vest
December 2022

Aalborg Chang
Spillet
Ude
Rosendal Hallen

Støvring IF

Støvring IF
Spillet
Hjemme
Rosendal Hallen

Aars IK (3)

Nibe B (1)
Spillet
Ude
Rosendal Hallen

Støvring IF

Støvring IF
Spillet
Hjemme
Rosendal Hallen

IK Rosendal (2)
Januar 2023

Støvring IF
Spillet
Hjemme
Nibe Idræts-& Kulturcenter

Aalborg Freja

IK Vest
Spillet
Ude
Nibe Idræts-& Kulturcenter

Støvring IF

Støvring IF
Spillet
Hjemme
Nibe Idræts-& Kulturcenter

Aalborg Chang

Aars IK (3)
Spillet
Ude
Nibe Idræts-& Kulturcenter

Støvring IF
Februar 2023

Støvring IF
12. feb
Kl. 15.50
Hjemme
Hornum Hallen

Nibe B (1)

IK Rosendal (2)
12. feb
Kl. 16.20
Ude
Hornum Hallen

Støvring IF

Aalborg Freja
12. feb
Kl. 17.00
Ude
Hornum Hallen

Støvring IF

Støvring IF
12. feb
Kl. 17.30
Hjemme
Hornum Hallen

IK Vest

KampprogramU8 Drenge (15) INDE • Pulje 69

November 2022

Aalborg KFUM (1)
Spillet
Ude
Gudumholm Skolehal

Støvring IF (4)

Støvring IF (2)
Spillet
Hjemme
Gudumholm Skolehal

Støvring IF (4)

Aalborg KFUM (1)
Spillet
Ude
Gudumholm Skolehal

Støvring IF (2)

Støvring IF (4)
Spillet
Hjemme
Gudumholm Skolehal

Nibe B (1)

Støvring IF (2)
Spillet
Hjemme
Gudumholm Skolehal

Aalborg KFUM (2)

Støvring IF (4)
Spillet
Hjemme
Gudumholm Skolehal

Nibe B (3)
December 2022

Støvring IF (2)
Spillet
Hjemme
Nibe Idræts-& Kulturcenter

Nibe B (1)

Nibe B (3)
Spillet
Ude
Nibe Idræts-& Kulturcenter

Støvring IF (2)

Aalborg KFUM (2)
Spillet
Ude
Nibe Idræts-& Kulturcenter

Støvring IF (4)

Støvring IF (4)
Spillet
Hjemme
Nibe Idræts-& Kulturcenter

Aalborg KFUM (1)

Støvring IF (4)
Spillet
Hjemme
Nibe Idræts-& Kulturcenter

Støvring IF (2)
Januar 2023

Støvring IF (2)
Spillet
Hjemme
KFUM Hallen, Aalborg

Aalborg KFUM (1)

Nibe B (1)
Spillet
Ude
KFUM Hallen, Aalborg

Støvring IF (4)

Aalborg KFUM (2)
Spillet
Ude
KFUM Hallen, Aalborg

Støvring IF (2)

Nibe B (3)
Spillet
Ude
KFUM Hallen, Aalborg

Støvring IF (4)

Nibe B (1)
Spillet
Ude
KFUM Hallen, Aalborg

Støvring IF (2)

Støvring IF (2)
Spillet
Hjemme
KFUM Hallen, Aalborg

Nibe B (3)

Støvring IF (4)
Spillet
Hjemme
KFUM Hallen, Aalborg

Aalborg KFUM (2)
Februar 2023

Aalborg KFUM (1)
12. feb
Kl. 16.10
Ude
Nibe Idræts-& Kulturcenter

Støvring IF (4)

Støvring IF (2)
12. feb
Kl. 16.50
Hjemme
Nibe Idræts-& Kulturcenter

Støvring IF (4)

Aalborg KFUM (1)
12. feb
Kl. 17.20
Ude
Nibe Idræts-& Kulturcenter

Støvring IF (2)

Støvring IF (4)
12. feb
Kl. 17.30
Hjemme
Nibe Idræts-& Kulturcenter

Nibe B (1)

Støvring IF (2)
12. feb
Kl. 17.50
Hjemme
Nibe Idræts-& Kulturcenter

Aalborg KFUM (2)

Støvring IF (4)
12. feb
Kl. 18.10
Hjemme
Nibe Idræts-& Kulturcenter

Nibe B (3)

KampprogramU8 Drenge (15) INDE • Pulje 72

November 2022

Skørping IF Frem
Spillet
Ude
Arena Himmerland (Støvring)

Støvring IF (3)

Vegger IF
Spillet
Ude
Arena Himmerland (Støvring)

Støvring IF (1)

Støvring IF (3)
Spillet
Hjemme
Arena Himmerland (Støvring)

RKG (2)

Støvring IF (1)
Spillet
Hjemme
Arena Himmerland (Støvring)

Vejgaard B (3)

IK Rosendal (1)
Spillet
Ude
Arena Himmerland (Støvring)

Støvring IF (3)

Støvring IF (1)
Spillet
Hjemme
Arena Himmerland (Støvring)

Skørping IF Frem

Støvring IF (3)
Spillet
Hjemme
Arena Himmerland (Støvring)

Vejgaard B (3)

RKG (2)
Spillet
Ude
Arena Himmerland (Støvring)

Støvring IF (1)
December 2022

Støvring IF (3)
Spillet
Hjemme
Skørping Idrætscenter

Vegger IF

IK Rosendal (1)
Spillet
Ude
Skørping Idrætscenter

Støvring IF (1)

Støvring IF (1)
Spillet
Hjemme
Skørping Idrætscenter

Støvring IF (3)

Støvring IF (3)
Spillet
Hjemme
Skørping Idrætscenter

Skørping IF Frem

Støvring IF (1)
Spillet
Hjemme
Skørping Idrætscenter

Vegger IF

RKG (2)
Spillet
Ude
Skørping Idrætscenter

Støvring IF (3)

Vejgaard B (3)
Spillet
Ude
Skørping Idrætscenter

Støvring IF (1)
Januar 2023

Støvring IF (3)
Spillet
Hjemme
Vegger Idræts- & Kulturhus (Koldhal)

IK Rosendal (1)

Skørping IF Frem
Spillet
Ude
Vegger Idræts- & Kulturhus (Koldhal)

Støvring IF (1)

Vejgaard B (3)
Spillet
Ude
Vegger Idræts- & Kulturhus (Koldhal)

Støvring IF (3)

Støvring IF (1)
Spillet
Hjemme
Vegger Idræts- & Kulturhus (Koldhal)

RKG (2)

Vegger IF
Spillet
Ude
Vegger Idræts- & Kulturhus (Koldhal)

Støvring IF (3)

Støvring IF (1)
Spillet
Hjemme
Vegger Idræts- & Kulturhus (Koldhal)

IK Rosendal (1)

Støvring IF (3)
Spillet
Hjemme
Vegger Idræts- & Kulturhus (Koldhal)

Støvring IF (1)
Februar 2023

Skørping IF Frem
11. feb
Kl. 09.10
Ude
Rosendal Hallen

Støvring IF (3)

Vegger IF
11. feb
Kl. 09.20
Ude
Rosendal Hallen

Støvring IF (1)

Støvring IF (3)
11. feb
Kl. 09.40
Hjemme
Rosendal Hallen

RKG (2)

Støvring IF (1)
11. feb
Kl. 10.00
Hjemme
Rosendal Hallen

Vejgaard B (3)

IK Rosendal (1)
11. feb
Kl. 10.10
Ude
Rosendal Hallen

Støvring IF (3)

Støvring IF (1)
11. feb
Kl. 10.30
Hjemme
Rosendal Hallen

Skørping IF Frem

Støvring IF (3)
11. feb
Kl. 10.40
Hjemme
Rosendal Hallen

Vejgaard B (3)

RKG (2)
11. feb
Kl. 11.00
Ude
Rosendal Hallen

Støvring IF (1)