Menu

Leje af banen

Støvring Fodbold kunstgræsbane priser        
         
Kunstgræsbanen er åben for udlejning og den kan lejes af    
andre klubber og foreninger på time basis til følgende priser    
         
         
Brugere i kommunen   1 Time 1½ Time 2 Timer
         
Før kl. 16.00 på hverdage   500,- 700,- 900,-
         
Efter kl. 16.00   800,- 1.100,- 1.400,-
         
         
         
Brugere udenfor kommunen   1 Time 1½ Time 2 Timer
         
Før kl. 16.00 på hverdage   1.000,- 1.400,- 1.800,-
         
Efter kl. 16.00   1.600,- 2.200,- 2.800,-
         
Ved leje af kun 8 mands bane reduceres time prisen        
med 50%        
         
Bekræftelse og betaling        
         
Ved bestilling fremsendes bekræftelse på e-mail        
Betaling skal ske senest 5 dage før brug.        
Efter modtagelse af betaling, fremsendes kode til banen.        

 

Kontakt:

Senior 25. november kl. 17:30
Ny cheftræner til kvinderne Det har stået klart siden efterårssæsonens afslutning at der til den kommende sæson skal ny mand på komandobroen for kvindernes nyoprykkede Kvindeserie Vest hold. Efter en grundig rekrutteringsfase er den mand nu fundet.
Ungdom
17. november kl. 11:03 Buster og Morten bliver i spidsen for U16 og U18
Ungdom
14. november kl. 09:42 Hædringsceremoni i U18 og U16 piger
Ungdom
05. november kl. 11:25 Flere og flere medlemmer i U14-piger
Klubnyt
05. november kl. 11:06 Hall Of Fame
Udebanekampe
December 2020
1.
tirsdag
18.00
Skørping IF Frem
Spillet
Kvinder
U14
U14 Piger Liga 3 / Træningskamp • Træningskamp
Skørping Idrætscenter
Støvring IF Fodbold
Skørping Idrætscenter
5.
lørdag
11.00
Fyrkat Q (U13)
Kvinder
U14
U13/14 Piger - Vinterturnering (2007/08) 11M • Pulje 10
Hadsund Kunstgræsbane
Støvring IF (U13)
Hadsund Kunstgræsbane
6.
søndag
09.36
Vejgaard B (1)
Herrer
U8
Futsal - U8 Drenge (13) - 5./6. dec. • Pulje 972
Aalborg Hus Idræthal
Støvring IF (1)
Aalborg Hus Idræthal
6.
søndag
09.36
Fortuna Hjørring (1)
Kvinder
U8
Futsal - U8 Piger (13) - 5./6. dec. • Pulje 973
Fiberhallen
Støvring IF
Fiberhallen
6.
søndag
09.54
Vejgaard B (2)
Herrer
U8
Futsal - U8 Drenge (13) - 5./6. dec. • Pulje 972
Aalborg Hus Idræthal
Støvring IF (2)
Aalborg Hus Idræthal
6.
søndag
10.12
Støvring IF (2)
Herrer
U8
Futsal - U8 Drenge (13) - 5./6. dec. • Pulje 972
Aalborg Hus Idræthal
Støvring IF (1)
Aalborg Hus Idræthal
6.
søndag
10.12
Fortuna Hjørring (2)
Kvinder
U8
Futsal - U8 Piger (13) - 5./6. dec. • Pulje 973
Fiberhallen
Støvring IF
Fiberhallen
Næste uges hjemmekampe
December 2020
12.
lørdag
09.20
Støvring IF
Kvinder
U10
U10 Piger (11) INDE/2. stævne • Pulje 126
KFUM Hallen, Aalborg
Aalborg KFUM (2)
KFUM Hallen, Aalborg
12.
lørdag
09.24
Støvring IF
Kvinder
U6
U6 Piger (15) INDE/2. stævne • Pulje 134
Arena Himmerland
Vejgaard B
Arena Himmerland
12.
lørdag
09.40
Støvring IF
Kvinder
U10
U10 Piger (11) INDE/2. stævne • Pulje 126
KFUM Hallen, Aalborg
Aalborg Freja
KFUM Hallen, Aalborg
12.
lørdag
09.48
Støvring IF
Kvinder
U6
U6 Piger (15) INDE/2. stævne • Pulje 134
Arena Himmerland
Nørresundby FB (1)
Arena Himmerland
12.
lørdag
10.00
Støvring IF (3)
Herrer
U6
U6 Drenge (15) INDE/2. stævne • Pulje 107
Bælum Hallen
Bælum/Solbjerg IF
Bælum Hallen
12.
lørdag
10.00
Støvring IF (3)
Herrer
U6
U6 Drenge (15) INDE/2. stævne • Pulje 107
Bælum Hallen
Bælum/Solbjerg IF
Bælum Hallen
12.
lørdag
10.08
Støvring IF (2)
Herrer
U6
U6 Drenge (15) INDE/2. stævne • Pulje 105
Vesthimmerlands Hallen
Aars IK (1)
Vesthimmerlands Hallen
12.
lørdag
10.10
Støvring IF
Herrer
U10
U10 Drenge A (11) INDE/2. stævne • Pulje 60
Haverslev Hallen
Aalborg KFUM (2)
Haverslev Hallen
12.
lørdag
10.30
Støvring IF
Kvinder
U9
U9 Piger (12) INDE/2. stævne • Pulje 130
Valsgård Hallen
Fyrkat Q
Valsgård Hallen
12.
lørdag
10.32
Støvring IF (1)
Herrer
U6
U6 Drenge (15) INDE/2. stævne • Pulje 105
Vesthimmerlands Hallen
Vegger IF
Vesthimmerlands Hallen
12.
lørdag
10.40
Støvring IF (5)
Herrer
U6
U6 Drenge (15) INDE/2. stævne • Pulje 107
Bælum Hallen
St. Restrup IF (2)
Bælum Hallen
12.
lørdag
10.48
Støvring IF (2)
Herrer
U6
U6 Drenge (15) INDE/2. stævne • Pulje 105
Vesthimmerlands Hallen
Vegger IF
Vesthimmerlands Hallen
12.
lørdag
10.48
Støvring IF (4)
Herrer
U6
U6 Drenge (15) INDE/2. stævne • Pulje 107
Bælum Hallen
St. Restrup IF (1)
Bælum Hallen
12.
lørdag
10.56
Støvring IF (3)
Herrer
U6
U6 Drenge (15) INDE/2. stævne • Pulje 107
Bælum Hallen
ASV
Bælum Hallen
12.
lørdag
11.06
Støvring IF (1)
Kvinder
U7
U7 Piger (14) INDE/2. stævne • Pulje 133
Arena Himmerland
Hadsund B
Arena Himmerland
12.
lørdag
11.10
Støvring IF (2)
Herrer
U9
U9 Drenge (12) INDE/2. stævne • Pulje 78
Terndrup Idrætscenter
Terndrup/Bælum (2)
Terndrup Idrætscenter
12.
lørdag
11.20
Støvring IF
Herrer
U10
U10 Drenge A (11) INDE/2. stævne • Pulje 60
Haverslev Hallen
AaB (2)
Haverslev Hallen
12.
lørdag
11.20
Støvring IF (2)
Herrer
U6
U6 Drenge (15) INDE/2. stævne • Pulje 105
Vesthimmerlands Hallen
Skalborg SK (2)
Vesthimmerlands Hallen
12.
lørdag
11.28
Støvring IF (1)
Herrer
U6
U6 Drenge (15) INDE/2. stævne • Pulje 105
Vesthimmerlands Hallen
Aars IK (1)
Vesthimmerlands Hallen
12.
lørdag
11.30
Støvring IF (2)
Kvinder
U7
U7 Piger (14) INDE/2. stævne • Pulje 133
Arena Himmerland
Hadsund B
Arena Himmerland
12.
lørdag
11.46
Støvring IF (2)
Kvinder
U7
U7 Piger (14) INDE/2. stævne • Pulje 133
Arena Himmerland
Fortuna Hjørring
Arena Himmerland
12.
lørdag
12.02
Støvring IF (1)
Kvinder
U7
U7 Piger (14) INDE/2. stævne • Pulje 133
Arena Himmerland
Fortuna Hjørring
Arena Himmerland
12.
lørdag
12.20
Støvring IF (2)
Herrer
U9
U9 Drenge (12) INDE/2. stævne • Pulje 78
Terndrup Idrætscenter
Arden IF (2)
Terndrup Idrætscenter
12.
lørdag
12.30
Støvring IF (2)
Herrer
U11
U11 Drenge B (10) INDE/2. stævne • Pulje 55
Als Hallen
Løgstør IF
Als Hallen
12.
lørdag
12.30
Støvring IF
Herrer
U10
U10 Drenge B (11) INDE/2. stævne • Pulje 64
Hobro Idrætscenter
LKB/Gistrup
Hobro Idrætscenter
12.
lørdag
12.50
Støvring IF (2)
Herrer
U11
U11 Drenge B (10) INDE/2. stævne • Pulje 55
Als Hallen
Vindblæs-Vegger
Als Hallen
12.
lørdag
12.50
Støvring IF
Herrer
U10
U10 Drenge B (11) INDE/2. stævne • Pulje 64
Hobro Idrætscenter
Hobro IK (1)
Hobro Idrætscenter
12.
lørdag
13.10
Støvring IF (1)
Herrer
U11
U11 Drenge B (10) INDE/2. stævne • Pulje 54
Arena Himmerland
SHI/BAMSIF (1)
Arena Himmerland
12.
lørdag
13.40
Støvring IF Fodbold
Herrer
U12
U12 Drenge B (09) INDE/2. stævne • Pulje 49
Als Hallen
ASV
Als Hallen
12.
lørdag
13.50
Støvring IF (1)
Herrer
U11
U11 Drenge B (10) INDE/2. stævne • Pulje 54
Arena Himmerland
RKG
Arena Himmerland
12.
lørdag
13.50
Støvring IF (1)
Herrer
U9
U9 Drenge (12) INDE/2. stævne • Pulje 79
Terndrup Idrætscenter
Hadsund B (1)
Terndrup Idrætscenter
12.
lørdag
14.10
Støvring IF Fodbold
Herrer
U12
U12 Drenge B (09) INDE/2. stævne • Pulje 49
Als Hallen
Rebild Syd
Als Hallen
12.
lørdag
14.36
Støvring IF (1)
Kvinder
U16
U16 Piger Liga 2 (05) INDE/2. stævne • Pulje 111
Frejlev Hallen
Nibe B (1)
Frejlev Hallen
12.
lørdag
14.36
Støvring IF
Kvinder
U13
U13 Piger (08) INDE/2. stævne • Pulje 119
Rosendal Hallen
IK Rosendal
Rosendal Hallen
12.
lørdag
14.40
Støvring IF (1)
Herrer
U9
U9 Drenge (12) INDE/2. stævne • Pulje 79
Terndrup Idrætscenter
Terndrup/Bælum (1)
Terndrup Idrætscenter
12.
lørdag
14.42
Støvring IF
Kvinder
U14
U14 Piger Liga 2 (07) INDE/2. stævne • Pulje 115
Arena Himmerland
Biersted/Nørhalne/Vadum
Arena Himmerland
12.
lørdag
14.48
Støvring IF
Kvinder
U18
U18 Piger (03-04) INDE/2. stævne • Pulje 109
Vesthimmerlands Hallen
Aars IK (2)
Vesthimmerlands Hallen
12.
lørdag
15.00
Støvring IF
Kvinder
U13
U13 Piger (08) INDE/2. stævne • Pulje 119
Rosendal Hallen
Ommersyssel IF (2)
Rosendal Hallen
12.
lørdag
15.06
Støvring IF
Kvinder
U14
U14 Piger Liga 2 (07) INDE/2. stævne • Pulje 115
Arena Himmerland
Løgstør IF
Arena Himmerland
12.
lørdag
15.12
Støvring IF
Kvinder
U18
U18 Piger (03-04) INDE/2. stævne • Pulje 109
Vesthimmerlands Hallen
Fyrkat Q
Vesthimmerlands Hallen
12.
lørdag
15.36
Støvring IF (1)
Kvinder
U16
U16 Piger Liga 2 (05) INDE/2. stævne • Pulje 111
Frejlev Hallen
St. Restrup IF (2)
Frejlev Hallen
13.
søndag
09.38
Støvring IF (1)
Herrer
U7
U7 Drenge (14) INDE/2. stævne • Pulje 98
Vesthimmerlands Hallen
Løgstør IF
Vesthimmerlands Hallen
13.
søndag
09.40
Støvring IF (2)
Herrer
U8
U8 Drenge (13) INDE/2. stævne • Pulje 87
Nibe Idræts-& Kulturcenter
Nibe B (2)
Nibe Idræts-& Kulturcenter
13.
søndag
10.00
Støvring IF
Herrer
U10
U10 Drenge C (11) INDE/2. stævne • Pulje 68
Hadsund Hallerne
Hadsund B
Hadsund Hallerne
13.
søndag
10.10
Støvring IF (1)
Herrer
U7
U7 Drenge (14) INDE/2. stævne • Pulje 98
Vesthimmerlands Hallen
Aars IK (1)
Vesthimmerlands Hallen
13.
søndag
10.12
Støvring IF (2)
Kvinder
U16
U16 Piger Liga 2 (05) INDE/2. stævne • Pulje 110
Dybvad Hallen
St. Restrup IF (1)
Dybvad Hallen
13.
søndag
10.40
Støvring IF
Kvinder
U8
U8 Piger (13) INDE/2. stævne • Pulje 131
Kultur- og Idrætscenter Lanternen
Nørresundby FB
Kultur- og Idrætscenter Lanternen
13.
søndag
10.50
Støvring IF (2)
Herrer
U8
U8 Drenge (13) INDE/2. stævne • Pulje 87
Nibe Idræts-& Kulturcenter
Haverslev IF
Nibe Idræts-& Kulturcenter
13.
søndag
11.06
Støvring IF (2)
Herrer
U7
U7 Drenge (14) INDE/2. stævne • Pulje 99
Vesthimmerlands Hallen
Aars IK (2)
Vesthimmerlands Hallen
13.
søndag
11.30
Støvring IF (3)
Herrer
U7
U7 Drenge (14) INDE/2. stævne • Pulje 99
Vesthimmerlands Hallen
Aars IK (2)
Vesthimmerlands Hallen
13.
søndag
11.30
Støvring IF
Kvinder
U8
U8 Piger (13) INDE/2. stævne • Pulje 131
Kultur- og Idrætscenter Lanternen
LKB/Gistrup
Kultur- og Idrætscenter Lanternen
13.
søndag
11.36
Støvring IF (2)
Kvinder
U16
U16 Piger Liga 2 (05) INDE/2. stævne • Pulje 110
Dybvad Hallen
Biersted IF
Dybvad Hallen
13.
søndag
11.46
Støvring IF (3)
Herrer
U7
U7 Drenge (14) INDE/2. stævne • Pulje 99
Vesthimmerlands Hallen
Aars IK (3)
Vesthimmerlands Hallen
13.
søndag
12.00
Støvring IF (1)
Herrer
U8
U8 Drenge (13) INDE/2. stævne • Pulje 88
Nibe Idræts-& Kulturcenter
Aars IK (1)
Nibe Idræts-& Kulturcenter
13.
søndag
12.02
Støvring IF (2)
Herrer
U7
U7 Drenge (14) INDE/2. stævne • Pulje 99
Vesthimmerlands Hallen
Aars IK (3)
Vesthimmerlands Hallen
13.
søndag
12.40
Støvring IF (1)
Herrer
U8
U8 Drenge (13) INDE/2. stævne • Pulje 88
Nibe Idræts-& Kulturcenter
Svenstrup-Godthåb IF (3)
Nibe Idræts-& Kulturcenter