Menu

Stævner

Her en oversigt over mulige stævner, hvis man mangler et supplement til den almindelige turnering, herunder opdelt i inde- og udendørs. 

Et godt sted at søge stævner generelt er via http://staevner.dk/, men ellers er der herunder links til konkrete stævner Støvring IF igennem tiden har deltaget i. 

Indendørs:

 Navn  Sted  Tidspunkt  Link
 Danske Bank Cup  Aars IK  Oktober  http://www.aarsik.dk/news/newsShow.aspx?id=109918
 Fortuna Sydbank Cup  Randers  Oktober  www.staevner.dk/staevne/4867/fortuna-sydbank-cup-2013.aspx
 NES Cup  Risskov  November  http://staevner.dk/staevne/8392/nes-cup-2014-vri-indestaevne.aspx
 Sparekassen Hobro Cup  Rosendal IK  November  http://www.sparekassenhobrocup.dk/
 Blicher Cup  Spentrup IF  November  http://staevner.dk/staevne/4952/blichercup-2013.aspx
 Klejtrup Energimidt Cup  Klejtrup  November  http://staevner.dk/staevne/6978/klejtrup-energimidt-cup.aspx
 EnergiMidt - Skals Cup  Skals  November  http://staevner.dk/staevne/8544/energimidt-skals-cup-2014.aspx
 B67 Julecup  Viborg B67  Nov-dec  http://www.viborgb67.dk/ 
 Sparkron Ulvehøj Cup  Vorup FB  Januar   http://www.ulvehojcup.dk/
 DVI Julestævne  Fjellerad  December  http://www.vfbk.dk/
 RIF Cup  St. Restrup IF  December   http://www.riffodbold.dk/data/restrup/filedb/34485.pdf
 Julestævne Støvring IF  Støvring  December   http://staevner.dk/staevne/5068/julestaevne-stoevring-if-fodbold.aspx
 Sparekassen Vendsyssel Cup 2014  Brovst IF  Februar  http://www.brovstif.dk/user/?klub_id=2567&sport=0&hold=0&page=5270
 Terndrup Cup   Terndrup  Februar  http://staevner.dk/deltagere/7223/terndrup-cup-2014.aspx

 

Udendørs:

 Navn  Sted  Tidspunkt  Link
 Zebra Cup  Chang Aalborg  Maj  http://staevner.dk/staevne/7832/zebra-cup-2014.aspx
 Spar Nord Cup  Dall-Ferslev  Maj  http://staevner.dk/staevne/7886/dallferselv-ifs-spar-nord-cup.aspx
 Uld Cup  Saltum  Maj  http://staevner.dk/staevne/4770/uld-cup-saltum-2014.aspx
 Hinnerup Cup  Hinnerup  Maj  http://www.hinnerupcup.dk
 Vildbjerg Cup  Vildbjerg  Uge 31  http://www.vildbjerg-cup.dk



Ligger du inde med information om et godt stævne, så send en mail til web@siffodbold.dk så det kan komme med på listen.

Live-score

Hovedsponsorer

Guld sponsorer

Sølv sponsorer

Bronze sponsorer

DBU

DBU Jylland

Landsholdsklubben

Bold.dk

TV2 Fodbold

DR Sporten